نرم‌افزار هتل‌داری، PMS یا Property management system به پلتفرمی گفته می‌شود که به هتل و زنجیره‌های هتلی کمک می‌کند سرویس‌هایی مانند رزرواسیون، مدیریت رک اتاق‌ها، مدیریت Check-in/Check-out، تخصیص اتاق‌ها به مهمانان، قیمت‌گذاری و صورت‌حساب را مدیریت و یکپارچه کند.

نرم‌افزار هوشمند هتلی هرمینا علاوه بر یکپارچه‌سازی همه‌ی داده‌های اطلاعاتی هتل، شما را در تصمیم‌گیری هوشمند همراهی می‌کند.

پیاده‌سازی PMS در هتل

در گذشته‌ای نه چندان دور، نرم افزارهای PMS همگی به صورت محلی روی سرور یا کامپیوترهای داخلی هتل نصب می‌شدند. استفاده از نرم‌افزارهایی به این شکل علاوه بر ضرورت تهیه‌ی سخت‌افزارهای گران قیمت، نیاز به نگهداری، بروز‌رسانی و پشتیبانی پر هزینه‌ای داشت.

نرم‌افزار‌های ابری و تحت‌وب که قابلیت اجرا روی اکثر دستگاه‌های دیجیتال را دارند به هتل این امکان را می‌دهند که با کاهش هزینه‌های IT و ساده‌سازی زیرساخت نرم‌افزاری به بهترین نحو از تکنولوژی برای دست‌یابی به اهداف خود استفاده کند. سیستم‌های ابری نیاز به به‌روز‌رسانی ندارند، اطلاعات هتل را در محلی امن و بدون ریسک نگه‌داری و کار را برای هتل ساده‌تر می‌کنند.

مزیت‌های  نرم‌افزار‌های ابری:

سرعت در نوآوری

نرم‌افزار ابری هتل می‌تواند از آخرین امکانات و نوآوری‌های نرم‌افزاری بدون نیاز به آپدیت یا هر عملیاتی استفاده کند. هر امکان جدیدی که به نرم‌افزار اضافه شود به‌صورت اتوماتیک در اختیار همه‌ی کاربران قرار خواهد گرفت.

پیچیدگی کمتر در حوزه‌ی IT

با استفاده از نرم‌افزار ابری هتل می‌توان پیچیدگی و هزینه‌ی زیرساخت IT را کاهش داد.

 

رشد RevPAR و درآمد

یکی از شاخص‌های عملکرد هتل، درآمد به ازای اتاق‌های در دسترس است. RevPAR یا revenue per available room به وسیله‌ی هوش سازمانی کنترل شده و برای تصمیم‌گیری در مورد آن ابزار لازم در اختیار هتل قرار می‌گیرد.